Mondeitara

Investavimas į nekilnojamąjį turtą

Sudomino investavimas į nekilnojamąjį turtą? Svajojate tapti nekilnojamo turto magnatu?
Norite sukurti savo nekilnojamojo turto imperiją? Tapsite D. Trampo pasekėju?

© 2019 VISOS TEISĖS SAUGOMOS

© 2019 VISOS TEISĖS SAUGOMOS

Kas tai?

Nekilnojamasis turtas apibrėžiamas kaip žemė ar žemės dalis ir visi su ja susieti objektai (pvz. statiniai). Nekilnojamasis turtas dažnai tapatinamas su privačia nuosavybe. Teises į ją galima įgyti dviem būdais – perkant arba nuomojant. Jeigu nuomojatės nekilnojamąjį turtą, vadinasi nuosavybės teisės juo disponuoti laikinai yra perleistos jums.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą – tai nekilnojamo turto įsigijimas, nuosavybės valdymas, nuoma arba pardavimas su tikslu uždirbti pelną. Kaip matote, nuosavo būsto įsigijimas nelaikomas investavimu į nekilnojamąjį turtą, kadangi jis naudojamas asmeninėms reikmėms, o ne pelnui uždirbti.

Kaip investuotoją jus turėtų labiau dominti nekilnojamo turto įsigijimas nei nuoma. Turėdami nekilnojamą turtą, jį galėsite išnuomoti nuomininkams, kurie ne tik padengs palūkanas bankui, bet dar ir jums sumokės. Investuotojus domina ir nekilnojamo turto vystymas – įsigyti sklypą, pastatyti statinių, tuomet juos išnuomoti ar parduoti. Tai D. Trampo investavimo būdas.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą dėl savo specifikos priskiriamas alternatyvių investicijų klasei. Patyrę investuotojai nekilnojamąjį turtą vertina kaip patikimą, pelningą ir riziką mažinančią investiciją, todėl nekilnojamas turtas yra svarbi investicinio portfelio dalis.

Privalumai

Kaip ir kiekviena investicija nekilnojama turtas turi savo privalumus ir trūkumus. Nekilnojamas turtas yra alternatyvi investicija, kuria tikslinga pasinaudoti diversifikuojant savo investicinį portfelį: nekilnojamas turtas ne taip jautriai reaguoja į rinkos naujienas kaip akcijos. Investuotojai nekilnojamą turtą vertina dėl diversifikavimo, rizikos valdymo galimybių bei atsparumo infliacijai.

Nekilnojama turtas nėra vertybiniai popieriai – tai kita turto klasė, todėl nekilnojamas turtas padės diversifikuoti investicinį portfelį. Nekilnojamo turto vertė mažai priklauso nuo akcijų ar obligacijų vertės pokyčių, todėl turėdami savo investiciniame portfelyje nekilnojamo turto išlaikysite pastovesnį portfelio vertės augimą.

Nekilnojamas turtas sustiprins investicinį portfelį, kadangi nekilnojamo turto rizika paprastai yra mažesnė nei tradicinių investavimo priemonių, o investicinė grąža joms nenusileidžia.

Infliacija nemažina nekilnojamo turto vertės. Viena vertus paties nekilnojamo turto vertės augimas yra įskaičiuojamas į infliaciją. Kylant infliacijai automatiškai kyla ir nekilnojamo turto vertė, todėl pasibaigus nuomos periodui, naują sutartį su nuomininku galite sudaryti atsižvelgę į pakitusį infliacijos lygį.

Labiausiai nekilnojamą turtą iš kitų investicinių instrumentų išskiria tai, kad tai materialus turtas. Taigi jeigu nekilnojamo turto kaina ir nuvertėtų, jūs vis tiek turėsite tai, ką įsigijote.

Jūs esate nekilnojamo turto vystytojas, todėl galite pasirūpinti, kad nekilnojamas turtas būtų pelningesnis. Jūs galite jį remontuoti, įrengti taip, kad jis taptų patrauklesnis nuomininkas. Kitaip tariant, savo veiksmais galite įtakoti turto vertę. Šio galimybės neturite, investuodami į vertybinius popierius.

Bene svarbiausia nekilnojamo turto savybė, kuri masina investuotojus yra finansinis svertas. Kitais žodžiais tariant, perkant nekilnojamą turtą jūs įnešate tik dalį nuosavo kapitalo, o kitą dalį kompensuoja bankas. Šaunu dar ir tai, kad nekilnojamas turtas laikomas mažai rizikingu turtu, todėl palūkanos už nekilnojamą turtą yra ypatingai mažos, Tokiu būdu jūs gaunate ypatingai gerą paskolą, kuri investicinę grąža padidina keliskart.

Kontaktai

UAB „Mondeitara“

Įmonės kodas 3051***91

+370 662 1***6

info@mondeitara.lt

Registracijos adresas: Karaliaus Mindaugo pr., Kaunas

Buveinės adresas: Karaliaus Mindaugo pr., Kaunas

AB SEB bankas

A/S: LT06 7044 0600 **** 8931